BIURO OBSŁUGI KLIENTA 22 765 65 32 (Czynne 10:00-15:00)
DARMOWA DOSTAWA OD 120 zł!

 TEA-SHA: Tea with Ashwagandha Extract

To jedyna na rynku herbata z dodatkiem ekstratu z Ashwaghandhy.

1 porcja produktu = 300mg ekstraktu z Ashwagandhy, standaryzowanego na zawartość 5% witanolidów. 

Witania ospała(Ashwagandha) oraz otrzymywane z niej ekstrakty charakteryzują się złożonym wpływem na funkcjonowanie układu nerwowego wykazując działanie adaptogenne, łagodząc stres i poprawiając nastrój.  Działa ona prozdrowotnie, uspokajająco oraz aktywnie przyczynia się do redukowania poziomu szkodliwego kortyzolu. Badania wykazały, że roślina ta pomaga przywrócić do normy rozregulowany niedoborem snu cykl dobowy.

Działa antyoksydacyjne

Długotrwały stres prowadzi do podwyższonego poziomu kortykosteroidów i w konsekwencji tego nadmiernej produkcji tlenku azotu (NO), który w prawidłowych stężeniach ułatwia uwalnianie wielu neuroprzekaźników, w tym GABA, a także odgrywa istotną rolę w dojrzewaniu komórek nerwowych oraz plastyczności synaptycznej. Procesy te zachodzą w obrębie praktycznie całego centralnego układu nerwowego a ich prawidłowy przebieg w hipokampie, korze mózgowej i jądrach podstawnych ma kluczowe znaczeniu dla funkcji poznawczych i reakcji emocjonalnych. NO bardzo łatwo reaguje z anionorodnikiem ponadtlenkowym (O2•−) powstającym w trakcie oddychania komórkowego, a w wyniku tej reakcji powstaje toksyczny dla komórek nerwowych nadtlenoazotyn (ONOO-). Badania wykazały, że ekstrakty z korzenia witanii ospałej obniżają uwalnianie kortykosteroidów i prowadzą do zmniejszenia aktywności enzymów odpowiedzialnych za produkcję tlenku azotu. Ponadto witanolidy i sitoindozydy (VII-X) zwiększają aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkładanie i unieszkodliwianie reaktywnych form tlenu oraz zapobiegają utlenianiu lipidów wchodzących w skład błony komórkowej.

Poprawia pamięć i nastrój

Związany ze stresem wysoki poziom kortykosteroidów negatywnie wpływa na działanie układów acetylocholinowego i serotoninowego.  W badaniach Ashwagandha obniżała poziom „hormonów stresu” polepszając pamięć, usprawniając procesy poznawcze i poprawiając nastrój.

Herbaty

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium