BIURO OBSŁUGI KLIENTA 22 765 65 32 (Czynne 10:00-15:00)
DARMOWA DOSTAWA OD 120 zł!
4.77809

GBS® Exclusive
Black Ivory 35g - Ziarnista

Cena: 749,99 zł 749.99
Rodzaj:
ilość szt.
Wysyłka w: 24 godziny

Opis

 

GBS® jest jedyną firmą w Europie sprzedającą oryginalne ziarna Black Ivory Coffee - za oficjalną zgodą prezesa „Black Ivory” Blake’a Dinkin’a. 

Oczaruj siebie lub swoich bliskich najbardziej wartościową kawą świata.

 

Kawa pozyskiwana jest we współpracy z Tajlandzkimi słoniami. Ulubione pożywienie słonia mieszane jest z najlepszymi ziarnami 100% THAI ARABICA, które rosną na wysokości 1500 m. n.p.m, a następnie serwowane w postaci pełnowartościowego posiłku. Każde zwierze ma swój ulubiony przepis, gdyż tak samo jak u ludzi, ich smak jest subiektywny. Po spożyciu rozpoczyna się proces trawienia, który może zająć od 12 do nawet 72 godzin, w zależności od ilości pokarmu w żołądku słonia. Gdy zostaną w naturalny sposób wydalone, pojedyncze ziarna są ręcznie zbierane przez osoby sprawujące opiekę nad zwierzętami, a następnie suszone na słońcu. Po wysuszeniu do określonego poziomu wilgotności ziarna są łuskane i sortowane maszynowo pod kątem wad fizycznych i rozmiaru, a dopiero wówczas wypalane.

 

W rezultacie otrzymujemy bardzo charakterystyczną filiżankę kawy z nutami czekolady/kakao, przypraw, tytoniu, trawy oraz wiśni. Kawa Black Ivory jest pozbawiona goryczki, a w swojej złożoności niemal herbaciana. Chociaż smak jest subiektywny, wierzymy, że będzie to najbardziej charakterystyczny kubek kawy, jakiego kiedykolwiek spróbujesz.  

 

Część dochodów ze sprzedaży kawy jest przekazywana fundacji „Golden Triangle Asian Elephant”, której celem jest edukacja rodzin opiekunów słoni w kwestii losu dzikich zwierząt w Tajlandii, krzewiąc w ten sposób ideę społecznej odpowiedzialności wobec zwierząt zagrożonych wyginięciem. Produkcja Black Ivory Coffee generuje również niezwykle cenne dochody rodzinom opiekującym się słoniami, a także uczniom miejscowego liceum, którzy dobrowolnie pomagają w procesie suszenia ziaren.

 

 

Do kawy dołączona jest również broszura z dokładnym opisem procesu produkcji oraz certyfikatem zawierającym kod, który umożliwia weryfikację oryginalności produktu na dedykowanej stronie internetowej GBS®.

*Waga netto produktu: 35g 

**Przedstawiona wizualizacja może różnić się od wyglądu właściwego produktu

Opinie o produkcie (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium